Kas yra BREIKAS?
B-BOYING
Breikas – break dance, breaking, b-boying – pirmasis gatvės šokių stilius, kuris išsivystė kaip Hip-Hop judėjimo dalis tarp afroamerikiečių ir puertorikiečių jaunimo 1970 m., Manhetene ir Pietų Bronkse (JAV).
Breikas – break dance, breaking, b-boying – pirmasis gatvės šokių stilius, kuris išsivystė kaip Hip-Hop judėjimo dalis tarp afroamerikiečių ir puertorikiečių jaunimo 1970 m., Manhetene ir Pietų Bronkse (JAV).
Breikas atsirado kaip netiesioginė jaunimo kultūros alternatyva gatvės gaujų žiaurumui. Manoma, kad breakdancing gimė kaip geto konkuruojančių gaujų metodas, tariantis ir sprendžiant teritorinius ginčus.
Laikui einant Rock Steady Crew ir New York City Breakers pavertė šį šokį popkultūros fenomenu ir gavo daug žiniasklaidos dėmesio. 1980 m. vakarėliai, disko klubai, talentų šou ir kiti visuomeniniai renginiai tapo break dance pasirodymų vietos. Nors didelis populiarumas 1980 m. pabaigoje galų gale išnyko, tačiau tolimesniuose dešimtmečiuose breakdancing tapo pripažintu šokio stiliumi, vaizduojamu reklamose, filmuose ir žiniasklaidoje.
Netrukus po to, kai tokios grupės kaip Rock Steady Crew atkelaivo į Japoniją, breakdancing pradėjo klestėti ir ten. Kiekvieną sekmadienį šokėjai šokdavo breakdancing Tokijo Yoyogi parke. Vienas pirmųjų ir įtakingiausių japonų breikerių buvo Crazy-A, kuris buvo komandos Tokyo Rock Steady Crew lyderis ir organizavo kasmetinį B-Boy Park, kuris pritraukdavo 10 tūkst. fanų kiekvienais metais.
Breikas susideda iš aštuonių elementų, kurie kartais net įvardijami kaip atskiros šokio ar net sporto šakos.
Tai šokio elementas, kai breikeriai šoka stovėdami ar ruošiasi leistis ant žemės, kad atlikti kitus judesius. Top Rock dažniausiai matomas šokio pradžioje. Įprastai B-Boys ar B-Girls savo pasirodymo metu porą aštuonetų šoka atsistoję, o likusį laiką demonstruoja sugebėjimus ant žemės. Šiuo etapu dažnas parodo savo muzikalumą, jį pabrėžia rankų ir kojų judesiais.
Jau iš pavadinimo galima numanyti, kad tai judesiai, skirti leistis ant žemės. Panaudojus Top Rock elementus šokėjai nenutrūkstamai įterpia Down Rock judesius, kad besileidžiant šokio metu nebūtų pauzių ir pasirodymas vyktų sklandžiai.
Tai šokio elementas, kurio metu breikeriai remiasi rankomis į žemę ir daro judesius kojomis. Foot Work dažniausiai atliekamas ritmiškais sukamaisiais judesiais, naudojant kojas ir klubus, tačiau taip pat galima kojas judinti tiesiomis ar įstrižomis linijomis per grindis. Judesių kombinacijos priklauso nuo šokėjo ir jo kūrybiškumo.
Judesiai, kurių metu breikeriai kelioms sekundėms sustabdo savo kūną vienoje, dažnai neįprastoje pozoje. Per šokių kovas ir pasirodymus šokėjai juos atlieka, kad pabrėžti ryškų garsą muzikoje ir užbaigti savo judesių kombinaciją.
Tai pereinamieji judesiai, kuriuos šokėjai atlieka tarp kitų Breiko elementų. Gerai atliekami perėjimai būna nepastebimi ir leidžia išlaikyti dinamišką ir sklandų pasirodymą. kombinaciją.
Tai ypatingai jėgos reikalaujantys elementai, kurie pasirodymus daro patrauklius žiūrovui ir palieka didelį įspūdį. Nors dauguma Breiko judesių yra reikalaujantys fizinio pasirengimo, tačiau Power Moves dažniausiai vadinami visi sukiniai: ant galvos, rankų, alkūnių ar nugaros, kurie išsiskiria iš kitų.
Tai šokio judesiai, kurie sudideda iš kelių skirtingų elementų, dažniausiai kombinuojant Freeze ir Power Moves. Šiuos judesius breikeriai atlieka, kad sužavėti publiką ir padaryti įspūdį teisėjams.
Breike pasitaiko ir daug akrobatinių elementų, kurie išskiriami į šią sekciją. Salto ir kiti apsivertimai suteikia dinamikos, o dažnas šokėjas iš jų tęsia pasirodymą Freeze, Trick ar Power Moves elementais.
Šis stilius paprastai šokamas pagal electro arba Hip-Hop muziką, tačiau neapsiriboja tik šiais stiliais. Breiką šokti galima pagal įvairaus žanro dainas, kurios remiksuojamos, norint pailginti pauzes. Būtent sustojimai muzikoje ir yra pagrindinis šio stiliaus išskirtinumas.
Pačios pirmos Breiko dainos buvo funk, soul, disco, elektro ir funk džiazo stiliaus. Kaip ir šokant Locking buvo klausoma James Brown dainų.